happy wellness beauty

kosmetika a masáže Iva Muchová, Lidická 30, Brno, tel.605549510

happy wellness beauty

Salonní ošetření a domácí péče

Jaký je rozdíl mezi salonní kúrou a ošetřením v domácí péči? Nestačí nakoupit si kosmetiku a ošetřovat se doma?

Obě péče jsou pro dosažení zdravé a pěstěné pokožky důležité. Každodenní péče správně zvolenou kosmetikou podle typu pleti, ročního období a dalších okolností je samozřejmě na prvním místě. O každodenním čištění pleti je obecně známé, že je potřebné, přesto je na pováženou, kolik žen tuto činnost zanedbává. Regenerace pleti se spouští během našeho spánku. Když ale zůstane na obličeji make-up, póry jsou ucpané a mohou se začít tvořit černé tečky a pupínky. Vadí i slabý make-up. Je nutné pleť vyčistit dokonce i když vůbec dekorativní kosmetiku nepoužíváme. Každý den se do naší kůže dostávají prachové částečky a zdraví škodlivé látky z okolního prostředí a ty je třeba odstranit. Nestačí ale jen pokožku umýt. Na pleti zůstává stopové množství chlóru, který pleť vysušuje, takže je potřeba pleť dočistit vhodně zvoleným tonikem. Pleť je potřeba čistit i ráno, kdy se pleť musí očistit od prachu, potu z předchozí noci a zbytků nočního krému. Jen správně odlíčená a vyčištěná pleť připravená pro další výživné látky, které podporují regeneraci kůže a pomáhají naší pleti, aby zůstala déle mladá a krásná.

Každá pleť ale potřebuje jiný přístup, co prospívá zralé pleti může uškodit v případě pleti aknózní. Jiné produkty jsou určeny pro věk 30+ a jiné pro 50+. Liftingové produkty nepomůžou, pokud pleť není správně hydratovaná. Volbu správných kosmetických přípravků ovlivňuje samozřejmě i roční období, prostředí, ve kterém se nejčastěji nacházíme a podobně. Stává se, že si někdo nakoupí třeba i drahou kosmetiku známých značek a přesto výsledky na pleti nejsou adekvátní. Díky nesprávně zvoleným kosmetickým produktům a mícháním různých značek dochází k tomu, že se v dnešní době často setkáváme s pletí citlivou a náchylnou na různé alergické reakce. Používání správných produktů téže značky je velice důležité, protože jen produkty stejné značky působí synergicky a navzájem se doplňují.

A tady je důležitá práce kosmetičky, která dokáže odborně posoudit pleť a doporučit nejvhodnější produkty a péči pro daný stav pokožky.

V kosmetickém salonu má kosmetička k dispozici více aktivních a koncentrovanějších produktů a speciálních masek (např. alginátové, minerální a jiné), které nelze aplikovat doma. A při návštěvě kosmetického salonu je nezanedbatelná také intenzivní relaxace a zklidnění a taková kosmetická masáž obličeje je takřka nenahraditelná. 🙂

V dnešní uspěchané době jsou chvíle odpočinku velmi potřebné. Doporučuji kromě ošetření obličeje vyzkoušet i tělové kúry a masáže, které složí nejen ke kráse, ale i k upevnění imunity a celkového zdraví.

Vyberte si z nabídky procedur a objednejte se ještě dnes 🙂

REZERVACE ONLINE