studio happy wellness

kosmetika a masáže, Lidická 30, Brno tel.605549510

studio happy wellness

Salonní ošetření a domácí péče

Jaký je rozdíl mezi salonní kúrou a ošetřením v domácí péči? Nestačí nakoupit si kosmetiku a ošetřovat se doma?

Obě péče jsou pro dosažení zdravé a pěstěné pokožky důležité. Každodenní péče je samozřejmě na prvním místě. O každodenním čištění pleti je obecně známé, že je potřebné, přesto je na pováženou, kolik žen tuto činnost zanedbává. Regenerace pleti se spouští během našeho spánku. Když ale zůstane na obličeji make-up, póry jsou ucpané a mohou se začít tvořit černé tečky a pupínky. Vadí i slabý make-up, a je nutné pleť vyčistit dokonce i když vůbec dekorativní kosmetiku nepoužíváme. Každý den se do naší kůže dostávají prachové částečky a zdraví škodlivé látky z okolního prostředí a ty je třeba odstranit.

Správně odlíčená a vyčištěná pleť připravená pro další výživné látky, které podporují regeneraci kůže a pomáhají naší pleti, aby zůstala déle mladá a krásná. Proto je třeba pleť čistit i ráno, kdy se pleť musí očistit od prachu, potu z předchozí noci a zbytků nočního krému. Každá pleť ale potřebuje jiný přístup, co prospívá zralé pleti nepomůže v případě pleti aknózní. Navíc se v dnešní době často setkáváme s pletí citlivou, náchylnou na různé alergické reakce. A tady je důležitá práce kosmetičky, která dokáže odborně posoudit pleť a doporučit tu nejlepší péči pro daný stav pokožky.

V kosmetickém salonu má kosmetička k dispozici více aktivních a koncentrovanějších produktů a speciálních masek (např. alginátové, minerální a jiné), které nelze aplikovat doma. A při návštěvě kosmetického salonu je nezanedbatelná také intenzivní relaxace a zklidnění a taková kosmetická masáž obličeje je takřka nenahraditelná 🙂

V dnešní uspěchané době jsou chvíle odpočinku velmi potřebné. Doporučuji kromě ošetření obličeje vyzkoušet i tělové kúry a masáže, které složí nejen ke kráse, ale i k upevnění imunity a celkového zdraví.

Napsat komentář